Zestaw naczyń do gotowania Esbit Alcohol Cookset 950ml

  • Producent: Esbit
  • Dostępność:
  • Dostawa od: 11,90 zł
  • szt.
  • 269,00 zł 179,00 zł

Minimalistyczny zestaw zawierający wszystko, co będzie potrzebne do przygotowania podstawowego posiłku na szlaku- palnik spirytusowy, stabilną podstawę oraz niewielki garnek z funkcjonalną pokrywką.

Zestaw przygotowany przez markę Esbit z myślą o najbardziej wymagających turystach, którzy chcą być przygotowani na każdą sytuację. Niewielkie rozmiary sprawiają, że całość z łatwością zmieści się w plecaku trekkingowym. Podobnie jak w innych produktach niemieckiego producenta, także tutaj możemy spodziewać się największej precyzji wykonania i perfekcyjnego wykończenia szczegółów.

Największy element zestawu Esbit Alcohol Cookset stanowi niewielki garnek. Wykonano go z bardzo wytrzymałego, świetnie wyglądającego aluminium. Składane rączki pozwalają na pewny chwyt, szczególnie kiedy garnek jest gorący. W górnej krawędzi znajduje się praktyczny dzióbek, który ułatwia nalewanie wody do kubka. Ponadto na ściance wytłoczono podziałkę z oznaczeniem pojemności, pozwalającą na precyzyjne przygotowanie liofilizatu. Garnek przykrywany jest pokrywką, która również posiada uchwyt. Całość jest lekka i bardzo poręczna.

Za szybkie podgrzanie zawartości garnka odpowiada palnik spirytusowy. Udana konstrukcja z wygaszaczem gwarantuje jego sprawną obsługę. Całość umieszczana jest w podstawie, która z jednej strony odpowiada za pewne podparcie garnka, a z drugiej chroni płomień przed wiatrem. Zarówno palnik, jak i podstawę można w całości spakować do wnętrza garnka, dzięki czemu zestaw zajmuje znacznie mniej miejsca w bagażu.

Firma Esbit pomyślała również o wygodnym transporcie zestawu dodając do niego pokrowiec wykonany z siateczki, który mieści cały garnek. Pozwala to na szybkie przygotowanie posiłku po dotarciu do celu.

Pojemność garnka: 950 ml
Waga zestawu z pokrowcem: ok. 420 g

 

O marce Esbit:
Niemiecka firma istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit'a było paliwo stałe, w produkcji którego firma stała się światowym liderem. Naturalną konsekwencją było poszerzenie oferty najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe. Dziś Esbit rozpoznawany i ceniony jest głównie ze względu na wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka, że często określa się je mianem „paliwa Esbit”. Z oferty firmy korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata, a także „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u. Teraz kolej na Ciebie!